Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Doğuş GYO, çevresel projelerden kültür merkezi yardımlarına, eğitime sunduğu katkıdan engellilere verdiği desteklere kadar birçok alanda gerçekleştirdiği uzun soluklu projelerle Türkiye’nin sosyal gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

Tüm faaliyetinde sosyal sorumluluk bilinciyle yasalara ve çevresel değerlerle uyum içinde hareket etmeye özen gösteren Doğuş GYO’nun ses getiren projelerinden biri de Dudullu bölgesinin sosyal ve kültürel gelişimine destek olmak amacıyla Dudullu Kültür Merkezi'ne verdiği destektir. Bunun yanı sıra, Doğuş Grubu içinde önem arz eden ekolojik çevreye olan negatif etkileri azaltmak adına şirket içinde toplanan ve ayrıştırılan plastik ve kağıt atıklar düzenli olarak Ayhan Şahenk Vakfı'na gönderilmektedir.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Gayrimenkul portföyümüzde bulunan merkezlerimizde sağlanan mekan destekleri;

Doğuş Center Maslak

Down Sendromu Derneği

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü

Down Türkiye’nin önderliğinde Down sendromlu bireylerin bağımsız, üretken ve toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamaya yönelik; toplumun engellilik algısını geliştirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Doğuş Center Maslak’ta bulunan reklam alanlarında destek verildi.

HayKonFed (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu )

“Bakımevinden sahiplenin, ona yeni bir hayat verin” sloganıyla petshoplardaki hayvanlar yerine barınakların tercih edilmesi çağrısında bulunan projenin afişleri Doğuş Center Maslak’taki dijital ekranlarda yayınlandı.

Engelli Spor Akademisi Derneği

Engelli üyelerinin, mesleki eğitim kurslarında edindikleri becerilerle ortaya çıkardıkları ve ürettikleri ürünlerin Doğuş Center Maslak’ta sergilenmesi ve kazanılan parayla tekerlekli sandalye alınması amaçlanıyor.

Kızılay

Kurban vekâletinizle tüm yıl bayram

Kurban Bayramının amacına ve kuralına uygun olarak konserve yapılıp, bütün yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını sağlamaya yönelik bir yardım çalışması yapıldı.

Kızılay

Bazı şeyler gönülden kopmalı

Ramazan ayı için hayırseverlerden destek isteyerek, gelecek bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya yönelik bir yardım çalışması yapıldı

Kansersiz Yaşam Derneği

İçeride Çocuk Var

Hapishanede yaşamak zorunda kalan mahkum çocuklarına destek olmak amacıyla oluşturulan projenin afişleri Doğuş Center Maslak’taki dijital ekranlarda yayınlandı.

Darüşşafaka

Olmasa da olur. Ama eğitim olmazsa olmaz.

Ailesiz çocukların eğitimine destek vermek adına yapılan bu çalışmanın tanıtımları, Doğuş Center Maslak’taki dijital ekranlarda yayınlandı.

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı)

LÖSEV ürün standı

Annelerin ve gençlerin tasarlayıp ürettiği LÖSEV Dükkan ürünleri (katkısız sevgi çikolataları, kupa bardaklar, rozetler, takvimler, yaka iğneleri, bez bebekler vb.) Doğuş Center Maslak’ta kurulan stantta satışa sunuldu. Elde edilen gelirle lösemili çocukların tedavi, eğitim ve sosyal ihtiyaçlarına sürekli kaynak yaratılması amaçlandı.

PAYDER (Plastik Sanayicileri Derneği)

Geri dönüşüme gönderilen plastik atıklar karşılığında sokak hayvanları için barınak yardımı yapılıyor.

Engelli Spor Akademisi Derneği

Otizm Farkındalık Haftası

Engelli üyelerinin talepleri doğrultusunda yapılan mesleki eğitim kurslarıyla, oradaki kişilerin edindikleri becerilerle ortaya çıkardıkları ve ürettikleri ürünlerin sergilenmesi ve kazanılan parayla tekerlekli sandalye alınması amaçlanıyor

Mavi Kapak Uygulamasına Destek

Doğuş Center Maslak’ın AVM katında kullanılan plastik şişelerden çıkarılan mavi kapaklar toplanmakta ve tekerlekli sandalye alımı için ilgili kurumlara teslim edilmektedir.

Gebze Center AVM

Otizm Farkındalık Haftası

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Haftası kapsamında Gebze Center’da otistik çocuklar tarafından hazırlanan bir sergi kurulmuş ve ziyaretçiler bilgilendirilmiştir.

Oyuncaklar Hayat Bulsun

Gebze Kaymakamlığı işbirliğinde ‘‘Oyuncaklar Hayat Bulsun” isimli bir proje gerçekleştirilmiştir. Gebze Center’da kurulan oyuncak kumbarasıyla, kimsesiz ve engelli çocuklara yardım kampanyası başlatılmıştır. Gebze Center ziyaretçilerinin sosyal sorumluluk duygusuyla dolan kumbaradaki oyuncaklar, çevrede bulunan ihtiyaç sahibi çocuklara teslim edilmiştir.

Sanat Sergileri

Kocaeli ve Gebze Belediyesi’nin Meslek Edindirme Kurslarının yıl içerisinde yapmış oldukları eğitimler sonucunda çıkan çalışmaları dönemsel olarak AVM içerisinde sergi şeklinde ziyaretçilere sunma fırsatları verilerek ayrıca kurslar hakkında bilgi aktarmaları sağlanmıştır.

Çocuk Esirgeme Kurumu

Kimsesiz çocuklar yurdundaki çocukların AVM içerisinde yer alan tüm eğlence ve sinema alanlarından ücretsiz olarak faydalanmaları ve keyifli bir gün geçirmeleri sağlanmıştır.

Kitap Toplama Kampanyası

5.Gebze Kitap Günleri haftası boyunca Gebze Ticaret Odası iş birliği ile yapılan kitap toplama kampanyasında fuar alanında konumlandırılan kumbaralar ile kitap toplanmıştır. Toplanan kitaplar çevre okullarda ihtiyacı olan öğrencilere hediye edilmiştir.

Kütüphane Yapımı

Gebze’de başlatılan ‘İyilik Festivali’ projesine Gebze Center olarak katılım sağlanmıştır. Proje kapsamında yeni açılan Emlak Konutları İlköğretim Okulu’na kütüphane yapılıp hediye edilmiş ve 3000 civarında kitap bağışı sağlanmıştır.

Atatürk Köşesi

Gebze’de yenilenen Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’na Atatürk Köşesi ve arşiv odası yapılarak destek olunmuştur.